Chicago Pizzza

tylko dowóz lub odbiór ul. Krochmalna 2/5 Warszawa
tel: 799 373 352

pizzeria

Więcej szczegółów:

Chicago Pizzza – oryginalna deep dish pizza z ciągnącym serem

Marta Glinka 26 stycznia 2023

Od grudnia w Warszawie działa Chicago Pizzza, gdzie możemy zamówić pizzę według oryginalnej receptury pochodzącej od szefa kuchni jednego z chicagowskich lokali. To tak zwana deep dish pizza czyli „pizza na głębokim talerzu”. Pizza ta różni się mocno od standardowej włoskiej pizzy, gdyż kształtem przypomina tartę z wysokimi brzegami. Wypiekany w głębokim naczyniu gruby placek nadziany jest różnymi dodatkami –  serem, mięsem, warzywami i sosem pomidorowym. Chicago Pizzza waży aż 1,5-kilograma, a jej najważniejszym składnikiem jest  mozarella – jedna pizza zawiera jej minimum 0,5 kilograma. Taka pizza to obiad czy kolacja na minimum 4 osoby. Dla zwolenników klasycznej pizzy w menu jest także Dumbo Pizzza – pizza brooklyńska na leżakowanym cieście.

Wśród oryginalnych propozycji dodatków do pizzy znalazła się kaczka gotowana przez 6 godzin, polędwica z pancettą, łosoś, cielęcina BBQ z cheddarem, kurczak w kremowym sosie z borowikami, czy cielęcina z pikantnym sosem sriracha i marynowanym jalapeño. Nie zapomniano tu także o wegetarianach, którzy mogą zamówić margheritę, pizzę 4 sery, pizzę z warzywami i  borowikami, a  także pizzę Beyond Meat, czyli z „mięsem” roślinnym.

Właściciele dbają o dobór składników – sos pomidorowy jest wytwarzany z wyselekcjonowanych włoskich pomidorów pelati, wołowina to filet mignon (z najlepszej, środkowej części polędwicy wołowej), a do zrobienia ciasta używa się mąki kukurydzianej.

Obecnie firma działa tylko na dowóz, można też zamówić pizzę i odebrać ją osobiście przy ulicy Krochmalnej. Dowóz na terenie Warszawy przy zamówieniach powyżej 130 zł jest darmowy. Zamówienia można składać telefonicznie: +48 799 373 352 lub na stronie: chicagopizzza.pl

Partnerem artykułu jest Chicago Pizzza. Źródło zdjęć: materiały prasowe Chicago Pizzza. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *