Elementy

ul. Krakowskie Przedmieście 5 - wejście od NiżyńskiegoŚródmieście, Warszawa
tel: 508 817 766

Więcej szczegółów:

Elementy – nowy restobar na ramen, pad thai czy banh mi

Marta Glinka 15 lutego 2023

Elementy to nowe miejsce otwarte niedawno w zabytkowym budynku Pałacu Czapskich przy Krakowskim Przedmieściu przez właścicieli restauracji Komu Komu, która działała z powodzeniem na warszawskiej Pradze. To restobar z kuchnią międzynarodową inspirowaną podróżami po świecie. Nazwa Elementy  nawiązuje do miejsca łączącego elementy baru, restauracji i klubu, a także elementy kuchni z różnych stron świata.  Szefową kuchni jest tu Marta Leśniewska, która jest jednocześnie współwłaścicielką lokalu.

Specjalnością lokalu jest japoński ramen. Zjemy tu shoyu i tantanmen ramen w wersji mięsnej i wegańskiej. Ramen z Elementów jest bogaty w dodatki, a każdy składnik przygotowany jest oddzielnie.  W menu znajdziemy także autorskie wariacje klasyków kuchni azjatyckiej, takich jak dania kuchni tajskiej – pad thai z kurczakiem w teriyaki, pad thai z boczniakiem w ponzo czy wietnamskiej – bahn mi, dostępnych również w wersjach wegańskich. Po ostatniej kulinarnej podróży właścicieli do Wietnamu wkrótce w menu pojawi się kilka wietnamskich nowości.

Elementy to miejsce nie tylko na jedzenie. W nowoczesnych, kolorowych podziemiach, a także na dużym tarasie  napijemy się piw kraftowych, zamówimy oryginalne drinki i mocktaile, a w weekendy możemy wpaść na imprezę z ambitnymi, młodymi artystami i dobrym nagłośnieniem. Wizytę w Elementach warto też połączyć z odwiedzinami w Galerii Salon Akademii Sztuk Pięknych.

Partnerem artykułu jest restobar Elementy. Źródło zdjęć: materiały prasowe restobaru Elementy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *