5 miejsc na: boulangerie

Marta Glinka 27 września 2012

Boulangerie to francuska piekarnia i kawiarnia, w której można zjeść śniadanie czy lunch oparty przede wszystkim na wypiekach prosto z pieca. Słodkie i słone wypieki można też kupić na wynos i cieszyć się nimi w domu. Kolejne piekarnie w stylu francuskim powstają ostatnio w Warszawie i zdobywają serca mieszkańców stolicy. Dla Was wybrałyśmy 5 najciekawszych, które warto naszym zdaniem odwiedzić.

Cafe Baguette

5 MIEJSC NA: BOULANGERIE

Cafe Vincent

Pierwsza piekarnia i kawiarnia we francuskim stylu w Warszawie. Od kilku lat z powodzeniem funkcjonuje na Nowym Świecie, ma także filię w Arkadii. W słoneczne dni można zasiąść z pyszną bułką i kawą w ręce i obserwować ruchliwy Nowy Świat.

Cafe Baguette

To malutka kawiarnia na Krakowskim Przedmieściu. Z jej ogródka można podziwiać kolumnę Zygmunta i plac Zamkowy. Tarty, kanapki, słodkie bułki to tylko niektóre smakowite pozycje, które możemy zamówić w lokalu lub kupić na wynos, wszystkie  prosto lub prawie prosto z pieca.

Petit Appetit

Najnowsza warszawska boulangerie, która powstała niedawno na Nowym Świecie niedaleko Ronda De Gaulla. Miejsce wyróżnia się długim menu, oferując poza wypiekami także naleśniki, sałatki czy zestawy śniadaniowe. Miejsce jest dość uniwersalne. Rano zjemy tu  śniadanie i to już od 6:30, a wieczorem możemy wpaść na wino i przekąski.

Deli Paris 

Niewielka kawiarnio-piekarnia w Wilanowie z francuskim klimatem, muzyką i wystrojem jak z paryskiej ulicy. Zjemy tu naleśniki, wypieki, desery, a także zestawy śniadaniowe.

Charlotte

Plac Zbawiciela już nigdy nie będzie taki sam, odkąd powstała tam rok temu piekarnia i kawiarnia Charlotte. To modne miejsce, zawsze wypełnione tłumem ludzi, które ożywiło okolice. Mimo, że już nienajnowsze, ciągle wywołuje sporo szumu w mediach przewijając się w dyskusjach o hipsterach i śniadaniach w Warszawie. Możemy tu wpaść na tartines z różnymi dodatkami, kawę czy kieliszek francuskiego wina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *