Bar Gdański

ul. gen. Andersa 33Śródmieście, Warszawa
tel: 799 058 151

Więcej szczegółów:

Bar Gdański – bar mleczny na Muranowie

Foodie Z 12 maja 2017

Bar Gdański z Muranowa został otwarty 10 maja przy ulicy Andersa po kilkumiesięcznej przerwie, podczas której przeszedł gruntowny remont. Pod tym adresem bar mleczny działał nieprzerwanie od lat 50. do listopada zeszłego roku. Nowy właściciel, Kamil Hagemajer, zachował jego profil działalności. Wcześniejsza metamorfoza, którą przeprowadził  w kultowym Barze Prasowym z Marszałkowskiej dobrze rokuje na przyszłość dla muranowskiego lokalu.

W menu reaktywowanego Baru Gdańskiego znajdziemy klasyczne pozycje polskich barów mlecznych takie jak np. naleśniki z serem lub z dżemem, zupę pomidorową z ryżem lub kluskami oraz ogórkową, wątróbkę drobiową, kotlet schabowy, ryż z jabłkiem, leniwe, pierogi ruskie, z mięsem oraz kapustą i grzybami. Można tu również zjeść warzywa pod beszamelem czy risotto z warzywami.

Otwarcie baru zgromadziło sporą liczbę okolicznych mieszkańców – przed drzwiami już przed godziną 13. ustawiła się długa kolejka oczekujących na wejście.

Bar ma też niewielkiego sąsiada, który z okna nad wejściem śledził przygotowania do otwarcia i pewnie będzie czujnie przyglądał się rozwojowi sytuacji – jak widać na naszym zdjęciu nic nie umknie uwadze parapetowego kota.