FILMS for FOOD Festival

Kino Muranów Śródmieście

WYDARZENIE

27 - 30 Czerwiec, 2019
Więcej szczegółów:

FILMS for FOOD Festival

Joanna Mróz 2 czerwca 2019

Pierwszy Films for FOOD Festival czyli festiwal kina kulinarnego odbędzie się w dniach 27-30 czerwca 2019 w Warszawie. W ciągu czterech dni organizatorzy zaprezentują najciekawsze filmy dokumentalne o jedzeniu z ostatnich lat. W programie znalazły się m.in. „Bihar Dok – kuchnia Basków”- film o edukacyjnym projekcie studentów Basque Culinary Center; dwa filmy o kulinarnych podróżach Braciach Roca z jednej z najlepszych restauracji na świecie El Celler de Can Roca, dokument o światowej sławy szefach kuhcni – Dani Garcia czy Nobu Matsuhisa pt. „W poszukiwaniu umami”; a także filmy o ekologicznej uprawie pomidorów, o gruzińskim winie, o farmie owoców morza na Morzu Japońskim i o wyzyskiwaniu hinduskich emigrantów pracujących na polach uprawnych we Włoszech. Bilety na wszystkie pokazy można kupić na stronie Kina Muranów.

Festiwalowi Films for FOOD Festival towarzyszyć będą liczne wydarzenia dodatkowe: dyskusje ze specjalistami z branży, poczęstunki i degustacje, a także inspirowane filmami kolacje w stołecznych restauracjach. Te ostatnie przygotują m.in. restauracje Bez Gwiazdek, Lokal na Rybę, MOD oraz Kręgliccy Restauracje i Catering. Rezerwacje na kolacje przyjmują poszczególne restauracje.

Dodatkowo, w ramach festiwalu odbędą się także dwa wydarzenia towarzyszące. W sobotę 29. czerwca o 20:00 w Hali Koszyki organizatorzy zaproszą na niebiletowany pokaz plenerowy filmu „Noma: My Perfect Storm” oraz na kolację w Comfort Food Studio. A w środę 26. czerwca o godz. 18:30, odbędzie się wydarzenie organizowane z hotelem PURO Hotels Warszawa Centrum – pokaz specjalny filmu „Jestem miłością” i kolacja w hotelowej restauracji Magari.

Pełen program Films for FOOD Festival dostępny jest na stronie FB. Warsaw Foodie jest patronem medialnym festiwalu.