Foodie Week: Rejczel Krewetki i Wino, Niewinni Czarodzieje, Stor Cafe

Foodie R 22 lipca 2019

NOWE MIEJSCA: Popularna kawiarnia STOR Cafe z Powiśla  otworzyła drugą – letnią miejscówkę przy Brackiej. Nowe wegetariańskie miejsce inspirowane Azją – Budda Bistro powstało przy Puławskiej. Azjatyckiej kuchni spróbujemy również w nowym bistro przy Pańskiej – La Sen. Od niedawna na Ursynowie działa nowa gruzińska restauracja i winiarnia – Marani. W Elektrowni Powiśle Kuba Wojewódzki i restaurator Józef Krawczyk otworzyli  restaurację i klub Niewinni Czarodzieje 2.0. Ech Mech to nowa rodzinna kawiarnia wegetariańska otwarta niedawno na Białołęce. Na Marszałkowskiej powstała restauracja specjalizująca się w krewetkach – Rejczel – Krewetki i Wino. W Foton Bar, działającym od niedawna przy Wilczej wypijemy kolorowe i drinki i zjemy przekąski do późnych godzin nocnych.

WYDARZENIA: W dniach od 19 do 21 lipca w  Zamku Ujazdowskim odbyła się siódma edycja Targów Książki Kulinarnej. W niedzielę 21 lipca w Klubie Iskra przy Polu Mokotowskim odbył się Piknik Międzykulturowy z kuchnią imigrantów. 

 

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Kulinarnie Niepoważni pochwalili japońską restaurację Sato Gotuje za makarony robione na miejscu, fajną atmosferę i smaczne potrawy. Napisali także o swoich ulubionych miejscach na pizzę neapolitańską. 

Głodna Dorota wybrała się do restauracji Gruby Josek i skosztowała nowego menu Mateusza Czekierdy.

Na Ostrzu Języka nie zakochała się restauracji Paloma, zjadła za to udany lunch w Biała Zjedz i Wypij.