Chmiel Cafe

Marta Glinka 5 marca 2014

W grudniu przy Chmielnej, w okolicy kina Atlantic otworzyła się nowa kawiarnia Chmiel Cafe. Możemy wpaść tu na kawę czy ciastka, desery  i inne wyroby cukiernicze oparte na wywodzących się z Włoch, tradycyjnych recepturach firmy Consonni. Oprócz słodkości kawiarnia odróżnia się bogatą ofertą piwa belgijskiego. Miłośnicy piwa mogą mają do wyboru kilkanaście rodzajów piwa z tego kraju i mogą spróbować m.in. takich marek jak Duvel, Maredsous, Pouwels Kwak, Leffe. Wszystkie piwa podawane są w mokrych szklankach, na sposób belgijski.

Chmiel Cafe

źródło: Chmiel Cafe Facebook, autor Ania Pytel

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Adres: ul. Chmielna 27/31, Warszawa

Telefon:  22 826 70 80

Strona internetowa: Facebook

Godziny otwarcia: Pon: 15:00 – 22:00, Wt. – Czw.: 10:00 – 22:00, Pt. – Sob.: 10:00 – 00:00, Niedz.: 10:00 – 22:00

Rodzaj kuchni: ciastka, desery

Średnie ceny: do 20 zł

Klimat / Atmosfera: luźna

Dzielnica: Śródmieście


Pokaż Warsaw Foodie na większej mapie

3 odpowiedzi na “Chmiel Cafe”

 1. Maciej napisał(a):

  Przypadkiem trafiliśmy z dziewczyną do tego dziwnego miejsca, bo ni to pub – bardzo widno i wystawy jak w garmażerce, ni kawiarnia – bo nie było ciast ani gorącej czekolady. Ale prawdziwym problemem okazał się „menadżer” tego przybytku. Jak siedliśmy okazało się, że muzyka była bardzo uciążliwa – po prostu za głośna żeby prowadzić rozmowę. Takie samo wrażenie miały dziewczyny siedzące stolik obok (jedyne na sali), dlatego poprosiłem o ściszenie. Muzyka została ściszona przez kelnerkę, ale po chwili jakiś chłopiec poszedł na zaplecze i podgłosił ją z powrotem. Wtedy jeszcze raz poprosiłem o ściszenie, na co ów chłopiec wyciszył ją całkowicie w gniewie krzycząc, że w takim razie będzie cisza. Po chwili usłyszałem go jeszcze raz zza baru gdzie powiedział do kolegi „jak mnie tacy ludzie wku*wiają”. Na tym miarka się przebrała, podszedłem do niego, okazało się że jest „menadżerem” i synem właściciela lokalu. Zapytałem się w takim razie czy to klienci go wku*wiają, najwyraźniej wtedy się speszył, zaczął przepraszać i obiecał wszystkim na sali, że zapłaci za rachunek (czego nie zrobił).
  Jeśli to czytasz, „menadżerze”: jeśli klient jest z czegoś niezadowolony to masz 2 wyjścia – albo postarać się to zmienić (np. ściszyć muzykę) albo podejść do klienta i wyjaśnić mu dlaczego nie możesz tego zmienić (bo np. taka jest konwencja lokalu i zaproponować inny stolik). Ale Ty wybrałeś fochowanie się i wyzywanie. Mam nadzieję, że tata (a najlepiej życie) zrobi Ci niedługo porządne szkolenie z prowadzenia lokalu i kultury osobistej.

 2. Bartosz napisał(a):

  Panie Macieju,

  Przede wszystkim chciałbym serdecznie przeprosic Pana oraz wszystkich gości, którzy w tym dniu byli świadkami niewłaściwego zachowania jednego z pracownikow. Ów pracownik był w tym dniu klientem odwiedzajacym nasz lokal wraz ze swoimi znajomymi i nie dość, że swym zachowaniem zaprezentował zupełnie odwrotny niż obowiązujący u nas poziom obsługi klienta, to dodatkowo podał się za menadżera lokalu.
  Intencją moją nie jest tłumaczenie zachowania pracownika, ale gorąca prośba o przyjęcie przeprosin.

  Menadżer Chmiel Cafe Bartosz Kowalewski
  od 1. Kwietnia 2014r.

 3. Bartosz napisał(a):

  Panie Macieju,

  Przede wszystkim chciałbym serdecznie przeprosić Pana oraz wszystkich gości, którzy w tym dniu byli świadkami niewłaściwego zachowania jednego z naszych pracowników. Ów pracownik był tego wieczoru klientem odwiedzającym nasz lokal wraz ze swoimi znajomymi i nie dość, że swym zachowaniem zaprezentował całkowicie odwrotny niż obowiązujący u nas poziom obsługi klienta, to dodatkowo podał się za managera lokalu. W rzeczywistości pracownik ten nie pełni takiej funkcji oraz nie jest w żaden sposób spokrewniony z właścicielem lokalu.
  Jeszcze raz proszę o przyjęcie przeprosin wraz z zaproszeniem na degustację belgijskiego piwa/kawy/czekolady w ramach zadośćuczynienia. Gdyby zechciał Pan skorzystać z zaproszenia, proszę o kontakt.

  Manager Chmiel Cafe Bartosz Kowalewski
  bkowalewski@chmielcafe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *