Foodie Week: Tłusty Kotek Muranów, The Farm I Garkuchnia Wilanów

Joanna Mróz 23 września 2019

NOWE MIEJSCA: Serca Bicie to nowy koktajl bar z przekąskami otwarty latem przy Nowogrodzkiej. Włoski Strajk to nowa prawdziwa włoska pizzeria z piecem do pizzy opalanym dębowym drzewem przy Złotej. Ząbkowska ma nową Pizzerię i Spaghetterię PIU. Na Bielanach powstała z kolei nowa restauracja indyjska – Curry Master Bielany. Muranów natomiast ma trzecią siedzibę Tłustego Kotka – Tłusty Kotek Muranów. Przy Mokotowskiej otworzyło się The Farm – oferujące sezonową kuchnię i produkty z Warmii i Mazur, m.in. z własnego gospodarstwa. Bez nowości nie obyło się również w Wilanowie – w Miasteczku Wilanów powstało nowe bistro z polską kuchnią – Garkuchnia Wilanów.

WYDARZENIA: Inauguracji nowego akceleratora Food Forward towarzyszyło spotkanie branży gastronomicznej i spożywczej w Google Campus przy placu Konesera. W sobotę 14. września na skwerze przy ul. Andersa 13 Muranów obchodził kolejną edycję Święta Muranowa.

 

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Kulinarnie Niepoważni dawno nie mieli tak mieszanych uczuć wychodząc z Pumpui Thai Food. Nie mieli wyjścia i musieli napisać swoim czytelnikom, dlaczego muszą iść zjeść do Tahina Wilcza.  Przyzwyczajeni do statystycznego stosunku cena/wielkość podawanego w stolicy, przejedli się w Mezze.

Madame Edith wybrała El Popo „zdecydowanie najlepszą restauracją z meksykańską kuchnią w Warszawie”

Good Place Warsaw wybrał się do Kieliszków na Próżnej, które „mu przypasowały”.

Na Ostrzu Języka odwiedziła miejsce będące Strefą Komfortu dla wegan i wegetarian.