Foodie Week: Zjadacz snów, Strefa Komfortu i Reforma

Joanna Mróz 7 października 2019

NOWE MIEJSCA: Przy Chmielnej powstał Reforma Ubran Restobar serwujący klasyki kuchni międzynarodowych – burgery, makarony, pizze, steki czy policzki wołowe. To już drugie miejsce pod tą nazwą, pierwsze funkcjonuje od prawie pięciu lat na styku Sadyby i Wilanowa. Saska Kępa ma nowe wegańskie miejsce – Strefa Komfortu otworzyła się w lokalu po zamkniętym Think Love Juices. Menu jest w 100% roślinne. Na Ochocie z kolei, otworzyło się miejsce, jakiegoś jeszcze w Warszawie nie było – cukiernia z japońskimi słodyczami i japońskimi drobnymi upominkami. Nazywa się Zjadacz snów i mieści tuż obok Sato Gotuje.

WYDARZENIA: W niedzielę 6 października w Pałacu Kultury i Nauki odbywała się kolejna edycja Wege Festiwalu. Yellow Week Streetfood rozpoczął się 1 października i potrwa do połowy miesiąca. W jego ramach w 10 restauracjach (m.in. The Cool Cat, Charlotte i Talerzyki) w Warszawie serwowany jest szampan Veuve Clicquot w połączeniu z wybranymi daniami (m.in. frytki z majonezem truflowym) w zestawie za 39zł.

PODSUMOWANIA: Za nami bardzo intensywny wrzesień. W naszym podsumowaniu Nowe restauracje w Warszawie Wrzesień 2019  znalazło się aż 19 gorących nowości!  

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl zabrała swoich czytelników w podróż po najlepszych miejscach z w Santiago de Compostela.

Kulinarnie Niepoważni wybrali się do Lokalnej Atrakcji Stolicy – LASu, który bardzo pozytywnie ich zaskoczył „odczarowując polskie smaki, jednocześnie roztaczając aurę zaczarowanego lasu”.

Madame Edith wybrała się do Chianti, które uznała za „dobry adres na wyjście większą grupą, z rodziną, dziećmi, znajomymi.”  

Na Ostrzu Język odwiedziła Montownię Smaków, gdzie „nakarmili ją naprawdę smacznie i zdrowo”.