Foodie Week: Charlotte Bouillon, Koneser Grill i Fort 8

Foodie F 4 listopada 2019

NOWE MIEJSCA: Charlotte Bouillon otworzyła się w Domu Partii przy Nowym Świecie – trzecia warszawska lokalizacja Charlotte chce podawać prostą francuską kuchnię w dobrych cenach. Również trzeci lokal w Warszawie otworzyło niedawno Odette – deserami tej cukierni cieszyć się teraz mogą także mieszkańcy Powiśla. I jeśli jeszcze komuś mało „trzecich lokali”, to również trzecią lokalizację otworzyli niedawno właściciele Parowozu – pierożki dim sum serwowane będą teraz także w Parowóz Muranów na Nowolipkach. Fort 8 to nowe miejsce spotkań Ursynowa, Mokotowa i Wilanowa – historyczny fort Służew został zrewitalizowany i przeznaczony na restauracje, sklepy i pracownie – działają tu już m.in. Deseo, Whisky Shop&Bar oraz Wine Corner. Rozwija się Centrum Praskie Koneser – kolejny lokal otworzyła tam Grupa Ferment, znana dotychczas m.in. z Butchery & Wine i Brasserie Warszawskiej.Koneser Grill skupi się na kuchni opartej na grillowaniu na ogniu.

NOWA ODSŁONA: W zupełnie nowej odsłonie otworzył się Fest Port Czerniakowski. Miejsce ma zmieniony wygląd i przedefiniowaną kuchnię. Szefową kuchni została tu Agata Wojda – znana, wielokrotnie nagradzana szefowa kuchni, której kuchni nie można było skosztować od ponad 3 lat.

WYDARZENIA: 11. Warszawski Festiwal Piwa odbył się w ostatni weekend października na Stadionie Legii. Tym razem organizatorzy zapewnili ponad 800 piw do wyboru. 

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Kulinarnie Niepoważni polecali Momencik Vegan Burritos & Tacos wszystkim, którzy „szukają czegoś smacznego i bez mięsa”. Uznali także, że Pink Lobster i jego szef kuchni „wie jak umilić gościom czas”. Pozytywnie zaskoczył ich również Projekt 44.

Madame Edith wybrała się do nowej Dziurki od Klucza w Forcie 8, gdzie „było bardzo smacznie, miło i sympatycznie”.

Taste Away odwiedzili Pumpui Thaifood i stwierdzili, że jest tam nadzieja na dobre tajskie jedzenie.

Good Place Warsaw poleca Dobrą na Saskiej Kępie na bezproblemową kuchnię. Zjadł obrazoburczą pizzę w Przyjemności.