Foodie Week: Forty, Sabich, Raut

Foodie R 23 grudnia 2019

NOWE MIEJSCA: Nowe miejsce z kuchnią bliskowschodnią – Sabich – powstało przy placu Zbawiciela. Zjemy tu wegańskie i wegetariańskie dania kuchni ulicznej. Przy Wilczej otworzyła się nowa restauracja z kuchnią polską inspirowaną daniami międzywojennymi – Raut. Spośród różnych rodzajów naleśników na słodko i słono możemy wybierać w nowej naleśnikarni przy Grzybowskiej – Francuska Robota. W ofercie lokalu znajdziemy również burgery. Pho 206 – lokal specjalizujący się w zupie pho, mający w ofercie także inne dania kuchni wietnamskiej powstał przy Ogrodowej. W Forcie Mokotów przy Racławickiej właściciele restauracji Ale Wino i Cukierni Kukułka otworzyli nową restaurację – Forty. Wine me to nowy sklep z winem i wine bar otwarty niedawno przy Dzielnej na Muranowie.

WYDARZENIA: Fundacja Samodzielność od kuchni zorganizowała charytatywną Akcję Śledzik, która odbyła się się 13 grudnia w wybranych restauracjach. Tego dnia część dochodów z każdego zamówienia restauracje  przekazały na kształcenie kulinarne dzieci z domów dziecka realizowane przez fundację w całej Polsce. W niedzielę odbył się Wielki Świąteczny Targ w Fortecy Kręgliccy. W sobotę i niedzielę w Hali Gwardii można było kupić charytatywną  świąteczną zupę ugotowaną przez Magicznego Składnika i wesprzeć Towarzystwo Przyjaciół Pragi.

Jak co roku przygotowaliśmy dla Was listę restauracji, barów i kawiarni, które będą czynne w Warszawie w Święta, Sylwestra i Nowy Rok. Dlaczego warto odwiedzić Konesera tej zimy? Przeczytajcie jakie atrakcje czekają tam na Was przed Świętami, w okresie około świątecznym i później.

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica odkrywała kuchnię Alzacji w nowej francuskiej restauracji Les Amis.

Tasteaway zasmakowali w kurczakach w różnych odsłonach w Kurze. Chętnie wrócą też na Ramen do otwartego niedawno Akita Ramen.

Ale Meksyk uznał Lobo Bistro za miejsce z dużym potencjałem.

Kulinarnie Niepoważni zjedli kebab XXI wieku w Kurze Warzyw, odwiedzili także Mr Oh, gdzie  wszystko poza neonami było niewyraźne – od pomysłu po jedzenie.

Na Ostrzu Języka zastanawiała się czy jedzenie w Why Thai jest tajskie czy nie tajskie.

Good Place Warsaw wpadł na naleśniki do Francuskiej Roboty, które przypadły mu do gustu.