5 prezentów gwiazdkowych dla Foodie

Joanna Mróz 8 grudnia 2015

Mamy już w Warszawie świąteczną iluminację, w kolejne weekendy odbywać się będą liczne kiermasze świąteczne, poczuliśmy nastrój świąt. Pora więc najwyższa pomyśleć o prezentach gwiazdkowych. Specjalnie dla Was wybraliśmy naszym zdaniem najlepsze pomysły na tegoroczne prezenty dla miłośników jedzenia. Skorzystajcie z naszej starannie wyselekcjonowanej listy wybierając prezenty dla Waszych foodies lub podrzućcie link bliskim, żeby wiedzieli, co Wam kupić.

5_top_prezenty5 prezentów gwiazdkowych dla Foodie

1. Sezonownik. Kalendarz warzywno-owocowy. Czyli produkty i przepisy poukładane w zgodzie z sezonowością. Co miesiąc kalendarz prezentuje jeden produkt i kilka przepisów przygotowania. Dodatkowo jest też opisanych 12 łatwych do przygotowania w domu sosów. Tegoroczne przepisy opracowali Zbyszek Gawron i Beniamin Bielecki z Bibendy.

Cena: Sezonownik 39 zł. (+10 zł przesyłka) Zestaw: Sezonownik + torba: 70zł (+10zł wysyłka)
Gdzie kupić: www.sezonownik.pl

2. Żółty Przewodnik Gault&Millau Polska 2016. 390 restauracji, ponad 100 hoteli i 120 polskich produktów regionalnych znajdziemy w drugiej polskiej edycji żółtego przewodnika. Obok Michelin jest on jednym z najbardziej wpływowych przewodników na świecie. Przewodnik ocenia restauracje w skali punktowej i nadaje powiązane z tą skalą czapki Gault&Millau. Tegoroczna wersja jest dwujęzyczna (po polsku i angielsku).

Cena: 59,90zł
Gdzie kupić: Empik

3. Kalendarz Mądre piękne i gotują. Projekt „Mądre piękne i gotują” to charytatywne przedsięwzięcie sześciu szefowych kuchni. W kalendarzu znajdziemy 6 ulubionych produktów i 6 przepisów zaproponowanych przez 6 wybitnych szefowych kuchni: Agatę Wojda, Ewę Malikę Szyc Juchnowicz, Luizę Trisno, Lilianę Filipiak, Basię Ritz i Ewę Olejniczak. Na zdjęciach są oczywiście szefowe kuchni i to bez okrycia!

Cena: Kalendarz kupimy za 60zł, można też kupić kolację 15 stycznia za 250zł/osoba.
Gdzie kupić: Mądre i piękne gotują

4. Przewodnik GoOut 2016. Tegoroczny przewodnik oferuje po trzy kupony rabatowe do stu warszawskich restauracji. Między innymi są to: AioliBazar KochaDer ElefantFocacciaL’Arc VarsovieLa Ibérica, Varso VieWhy Thai. Dowolne danie główne za 1 zł w każdej z opisanych restauracji można zjeść, jeśli wybierzecie się tam z przynajmniej jedną osobą towarzyszącą i zamówicie dwa dania główne. Tańsze z nich będzie kosztować tylko 1 zł. Z oferty można skorzystać przez cały przyszły rok. Z Warsaw Foodie przewodnik zostanie do Was przesłany kurierem za darmo (normalnie dostawa kosztuje 10 zł).

Cena: 199,00zł
Gdzie kupić: GoOut – specjalna oferta z Warsaw Foodie

5. Voucher na kurs kulinarny w CookUp Studio lub Food Lab Studio. Jeśli Wasi bliscy pragną zgłębić tajniki gotowania, to świetny prezent dla nich. Obydwa studia kulinarne proponują pełen przegląd kursów – od pieczenia chleba, przez kuchnię tajską, aż do świątecznego gotowania dla dzieci i rodziców.

Cena: Vouchery kosztują od 255 do 350zł
Gdzie kupić: CookUp Studio | Food Lab Studio

To nasze Top 5, a co Wy dorzucilibyście do tej listy?

PS. Aktualizacja:

6. Apronessa – modowe fartuchy kuchenne. Do 5 propozycji dorzucamy jeszcze szóstą z kategorii moda w kuchni! Firma MAVIA udowadnia, że w kuchni można wyglądać modnie i kolorowo. Do 20 grudnia do godz. 15.00 z kuponem rabatowym opublikowanym na naszej stronie cały asortyment sklepu 15% taniej.

Cena: Apronessy od 150 do 300 zł
Gdzie kupić: Apronessa – specjalna oferta z Warsaw Foodie