5 miejsc na Halloween

Zbigniew Glinka 27 października 2016

Wiele restauracji czy kawiarni wykorzystuje polskie Dziady, anglo-amerykańskie Halloween, czy środkowoamerykańskie Dia de muertos do stworzenia specjalnego menu czy też do organizacji tematycznej imprezy. Poniżej przedstawiamy Wam pięć propozycji warszawskich lokali.

pixabay-dynia

Źródło zdjęcia: Pixabay.com

Dziady w Bibendzie – sobota 29.10 od 12.00 do późnej nocy
Motywem przewodnim wydarzenia jest cytat z Lwa Tołstoja: „Tylko miłość wyzwala zamkniętego w ciele ducha” i proponuje świętowanie Dziadów w towarzystwie barowych przysmaków, koktajli i alkoholi w specjalnie przystrojonym na tą okazję lokalu.
Gdzie: Bibenda, Nowogrodzka 10
Strona wydarzenia na FB: Facebook

Fiesta de muertos w El Popo – od 27.10 do 6.11
W odremontowanym El Popo od dzisiaj specjalne menu m.in. z pikantną zupą dyniową z czekoladą, dyniowe tacos i dyniową margaritą, którego można kosztować przy akompaniamencie mariachi. W sobotę i niedzielę dzieci mogą wziąć udział w warsztatach papel picado – wycinanek z kolorowej bibułki. Przebierańcy mile widziani.
Gdzie: El Popo, ul. Senatorska 27
Strona Wydarzenia na FB: Facebook

Horror Steak House w Z57 – 29.10 od 19:00
Ponownie otwarte Z57 organizuje przebieraną imprezę halloweenową z DJ-ami i z przygotowanymi na tą okoliczność specjalnymi koktajlami. W menu imprezy jest krwisto – m.in. polski rib-eye, irlandzka polędwica wołowa, sezonowany szkocki rostbef  i comber z węgierskiej mlecznej jagnięciny.
Gdzie: Z57, ul. Zwycięzców 57
Strona internetowa restauracji: Facebook 

Halloween menu w Fokim – od 31.10 do 6.11
Od poniedziałku 31.10 przez tydzień w Fokim będzie można spróbować „śmiertelnie pysznego menu” z dużą ilością dyni. Będzie wegańskie bao z czerwonym curry i dynią, zupa tom kha z dynią, tajski krem z dyni, i dyniowy koktajl pump kin.
Gdzie: Fokim, Krucza 24/26
Strona internetowa wydarzenia: Facebook 

Halloween w YEYE – 29.10 i 31.10
W sobotę YeYe Mex Food & Music Bar organizuje straszną przebieraną imprezę – tańce, jedzenie i drinki. W poniedziałek 31.10 od 15.00 po słodycze i psikusy mogą przyjść dzieci ale będzie również „straszne małe co nieco” dla rodziców.
Gdzie: YeYe Mex Food & Music Bar, ul. Klimczaka 1
Strona wydarzenia na FB: Facebook