5 prezentów dla foodie pod choinkę

Zbigniew Glinka 18 grudnia 2016

Jeśli jeszcze nie kupiliście nic pod choinkę dla kogoś z najbliższej rodziny / partnerki / partnera / koleżanki / kolegi / kuzyna / kuzynki (niepotrzebne skreślić) … a tak się składa, że osoba, którą pragniecie obdarować jest smakoszem, miłośnikiem kulinariów i lubi chodzić do restauracji to podsuwamy 5 pomysłów na prezenty na ostatnią chwilę:

5 prezentów dla foodie

1. Diabelski owoc – kulinarny kryminał. Książka autorstwa Toma Hillenbranda opowiadająca historię Xaviera Kieffera, szefa kuchni, który zostaje zmuszony do działania w roli detektywa. Xavier prowadzi niewielką restaurację w Luksemburgu. Kiedy paryski krytyk kulinarny umiera w jego lokalu, główny bohater bierze sprawy w swoje ręce i zaczyna sam prowadzić śledztwo z biznesem restauracyjnym w tle.
Cena: 20 – 30 zł – w zależności od księgarni.
Gdzie kupić: opis książki z linkami do księgarni na lubimyczytac.pl

2. Przewodnik GoOut 2017. To przewodnik (książka) i aplikacja na smartfona zawierająca 300 voucherów na dania główne w cenie 1 zł (za tańsze z dwóch zamówionych) do 100 warszawskich restauracji. W ramach specjalnej oferty od Warsaw Foodie dostawa DHL-em gratis. W cenie przewodnika są również 2 kupony na MyTaxi o łącznej wartości 50 zł.
Cena: 199 zł – dla zamówień pochodzących z linków na Warsaw Foodie dostawa kurierska  gratis.
Gdzie kupić: strona wydawcy

3. Foodie w wielkim mieście to niedawno wydana po polsku powieść, której autorką jest Jessica Tom z Nowego Jorku. Książka opowiada o losach nowojorskiej studentki, która dostaje propozycję od nowojorskiego krytyka restauracyjnego, Michaela Saltza, żeby pisała recenzje z najlepszych restauracji w jego imieniu. Michael płaci za wszystko, ale wymaga aby jej opinie podpisywane były jego nazwiskiem, a ich umowa pozostała w tajemnicy. 
Cena: ok. 20 – 30 zł w zależności od księgarni
Gdzie kupić: opis książki z linkami do księgarni na lubimyczytac.pl

4. Voucher prezentowy na warsztaty  kulinarne w Akademii Kulinarnej Whirlpool w Soho Factory. Dla voucherów zakupionych do końca grudnia 2016 roku został wydłużony termin ważności i można je będzie wykorzystać przez 6 miesięcy aż do czerwca 2017 roku. Zakupiony voucher dostarczany jest pocztą elektroniczną. Kalendarz warsztatów na pierwszy kwartał z Marco Ghia, Mają Sobczak i Cristiną Catese został już zamieszczony na stronie Akademii.
Cena: 195 zł / voucher
Gdzie kupić: strona Akademii Kulinarnej Whirlpool

 5. Żółty Przewodnik Gault&Millau Polska 2017. 460 restauracji w Polsce (w tym ponad 120 w Warszawie i okolicach), ponad 120 hoteli i 160 polskich produktów regionalnych znajdziemy w najnowszej polskiej edycji żółtego przewodnika. Przewodnik przyznaje oceny restauracjom w skali punktowej i nadaje powiązane z tą skalą czapki Gault&Millau. 
Cena: normalna cena 59,90zł (ale w ramach promocji jest teraz w cenie 48,51 zł – nie wiemy kiedy kończy się promocja)
Gdzie kupić: Empik