Foodie Week: Rest. Baczewskich, Big Adriano Chmielna i Moxo Bakery

Foodie F 11 lutego 2019

NOWE MIEJSCA: Przy Ludnej powstała nowa pizzeria z prawdziwą kuchnią włoską. Le Vele Seafood Pizzeria skupia się na pizzy i owocach morza. Również włoska restauracja powstała na Dolnym Mokotowie – Bianco e Verde przy Bobrowieckiej. Ursynów ma nowe miejsce dla wegan – Warzywiarnia Vegan Burger. Miasteczko Wilanów wzbogaciło się o nowe miejsce z rybami i owocami morza w roli głównej – Five Star Fish & Seafood sprowadza produkty aż ze Sri Lanki. Również w Miasteczku powstała nowa rzemieślnicza piekarnia Michała Adama Molendy – Moxo Bakery. Bielany też mają nowość – przy Conrada otworzyła się restauracja Kuchnia Autorska. Wielki hit Ursusa – Big Adriano serwujące deep dich pizza – otworzył właśnie swoją filię w Śródmieściu – Big Adriano Chmielna. I jedno z najbardziej oczekiwanych otwarć – w Pałacyku Szucha zaczęła działać znana ze Lwowa restauracja Rest. Baczewskich.

WYDARZENIA: Dla wszystkich przygotowujących się do Walentynek, zrobiliśmy nasze krótkie podsumowanie Walentynkowych Menu w restauracjach w Warszawie.

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl uznała, że po kaszankę, briochę z kurczakiem czy KFC w wykonaniu Munchies Ursynów warto jechać z drugiego końca Warszawy.

Nakarmiona Starecka znalazła prawdziwą oazę normalności z bezpretensjonalnym klimatem przy Placu Zbawiciela w Pijalni Ziół Dar Natury.

Madame Edith wybrała się do przeniesionej do Śródmieścia Polany Smaków i podsumowała, że w dalszym ciągu poleca to miejsce. Zrobiła również swoje podsumowanie 10 miejsc na pizzę w Warszawie.

Na Ostrzu Języka uznała, że nie można odmówić Bydłu i Powidłu bycia w czołówce warszawskich burgerowni

Krytyka Kulinarna znalazła najlepsze chaczapuri w mieście U Tato a także włoskie jedzenie na miarę czasów w Fatto a mano

Good Place Warsaw radził, żeby najpierw ugryźć a potem wypić w Chinkalni

Maciej Je odwiedził Skazkę na lunch za 25zł. Wybrał się także do Du-za Mi-ha – miejsca dla wielbicieli zupek chińskich w dużym rozmiarze

Głodna Dorota jest pod ogromnym wrażeniem jakości serwowanych potraw w Mikkeller Bar.