Walentynki restauracja

Walentynkowe menu – walentynki w restauracjach 2019

Foodie R 8 lutego 2019

Już niedługo 14 lutego czyli Walentynki. Restauracje jak co roku na tą okazję przygotowały specjalne walentynkowe menu. Poniżej znajdziecie listę wybranych restauracji, w których możecie spędzić romantyczny wieczór we dwoje. Warto już teraz zrobić rezerwację, bo w Walentynki w większości lokali rzadko jest pusto. W niektórych restauracjach walentynkowe dania zjemy nie tylko 14 lutego, ale także kilka dni przed lub po.

Walentynki restauracja

Bazar Kocha – zaprasza w Walentynki na specjalne Love Food Menu, a w nim  m.in. ostrygi, przegrzebki, skrei, na deser- konfitowany pasternak z marakują, a do picia bąbelki..

Bez Gwiazdek  – specjalne walentynkowe menu degustacyjne obowiązuje od 14 do 17 lutego. W kuchni restauracji poświęconej w każdym miesiącu innemu regionowi polski,  tym razem menu ponad-regionalne, a w nim ziemniaczki z kumpiakiem, dyniowy pączek z gęsiną, bliny z łososiem, kluski śląskie z sosem grzybowym, sandacz z kawiorem, jagnięcina z pietruszką i dereniem, sernik w czekoladzie i gofry pruskie w kształcie serduszek ze śmietaną i malinami.Koszt za osobę 160 zł/6 dań (bez wina).

Bez Tytułu – zaprasza na kolację 14 lutego na godzinę 17:00 lub 20:00. W ramach 6 daniowego menu degustacyjnego zjemy m.in. gołąbki z langustynkami, chrupiący seler z sosem alfredo i oliwkami, pierś z kaczki z pomarańczowym chrustem, makatonik z truskawkami i szampanem. Koszt za osobę 160 zł /6 dań (bez wina, 250 zł z winem).

Bistro pod Sowami 14 lutego restauracja zaprasza na 5-daniowe menu degustacyjne.  Będziemy mogli skosztować takich dań jak: marynowany rostbef z piklowaną cebulką i majonezem z trawy żubrowej, sałatka z sandacza z dereniem i palonym jałowcem, dorsz z marchewką, sosem z chorizo i chipsami z pasternaku czy kaczka faszerowana jagnięciną z niepaloną kaszą gryczaną i brusznicą. Koszt kolacji na osobę to 120 zł (z drinkiem powitalnym).

Kromki – zapraszają na walentynkową kolację, która odbędzie się 14 i 15 lutego. W ramach 7 daniowego menu degustacyjnego zjemy m.in. burratę z wędzonym halibutem, diabła morskiego z czerwonym winem sosem szafranowym i różą, plastry grillowanej wołowiny z dashi czy rurkę z kremem, pomarańczami, wiśniami i chilli. Koszt 190 zł za osobę z open barem.

Mokolovezaprasza na Walentynkową kolację degustacyjną. W specjalnym menu znajdziemy carpaccio z buraka, chowder z białych warzyw, polędwicę z dorsza, duszoną wołowinę czy różany mus czekoladowy. Koszt 120 zł/osobę.

Munchies przez cały dzień zaprasza na specjalną promocję dla dwojga. Kaszankę dla dwojga z suszoną śliwką węgierką oraz jabłkiem szara reneta serwowana z jajkiem i frytkami wraz z dowolną butelką wina będzie można zamówić w cenie 90 zł (za 2 osoby).

Rico w Walentynki przez cały dzień  zaprasza na Antywalentynki. Będzie kuchnia tex-mex i muzyka na żywo. Cały alkohol tego dnia zakupimy w restauracji w promocyjnej cenie 50%.

Supperlardo przygotowuje na ten dzień specjalne walentynkowe menu w cenie 100 zł/osobę.

White One zaprasza na Walentynki na godz. 17:30 lub 20:30. Do wyboru będą dwa 6-daniowe menu degustacyjne – klasyczne (w cenie 240 zł/osobę bez wina) i wegańskie (180 zł/osobę). Zjemy tu m.in takie dania jak ostrygi z Normandii, policzek żabnicy z przegrzebkiem, ogon langusty w szafranowym sosie, gołąb w  sosie z czarnej porzeczki z foie gras, ceviche z rzodkiewki, fondant z podgrzybkami czy lody pietruszkowe.

Warszawski Sznyt w dniu Św. Walentego szykuje dla gości specjalne menu degustacyjne w wersji mięsnej i wege, a w nim m.in. bliny ze śmietaną i kawiorem z jesiotra, ceviche z tuńczyka z kandyzowanym batatem, jesiotr z jarmużem parowanym w cydrze, jagnięcina z Mazowsza na puree z zielonego groszku.Koszt za osobę – 150 zł. 

Zielony Niedźwiedź zaprasza na Walentynkową kolację. Szefowa kuchni przygotowała 6 daniowe menu degustacyjne w cenie 169 zł za osobę. W menu znajdziemy m.in  plastry surowej polędwicy wołowej podduszonej w pudrze z podgrzybków, zapiekaną ostrygę, gołąbek nadziewany orkiszem, skrei z topinamburem i żurem grzybowym czy jagnięcinę w sosie cytrynowym  z grasicą cielęcą.

ZoniWalentynkowe menu obowiązywać będzie od 14 do 16 lutego. W menu znajdziemy m.in ostrygi surowe, zapiekane, łososia macerowanego w wódce, trzy ryby z trzema sosami, steka t-bone, mus czekoladowy z kozieradką czy czarne lody na patyku.