Foodie Week: Czarownica, Cafe Bar Havana i Lobo Bistro

Foodie F 5 sierpnia 2019

NOWE MIEJSCA: Noakowskiego ma nowe bistro z polską kuchnią i cydramiLOBO Bistro. Miasteczko Wilanów także wzbogaciło się o miejsce z kuchnią polską – w Czarownicy zjemy m.in. schab z modrą kapustą z cynamonem, gulasz, kartacze czy karpia. Niedaleko, także w Miasteczku Wilanów powstało drugie już azjatyckie miejsce MING WOK – pierwsze działa na Ursynowie. Pozostając w azjatyckich klimatach – Wola ma nowe chińskie miejsce Maska Bistro. Z kolei na Żoliborzu, w Domu Handlowym Merkury przy Słowackiego otworzył się w lipcu Cafe Bar Havana. Nazwa nowego miejsca nawiązuje do Cafe Havana, kawiarni, która mieściła się tu w latach 60.

Jeśli przegapiliście jakieś informacje o nowych miejscach w Warszawie w lipcu, zapraszamy do podsumowania NOWE RESTAURACJE WARSZAWA LIPIEC 2019– wszystkie newsy w jednym miejscu.

ZAMKNIĘCIA: Niestety nie obyło się bez zamknięć. Bardzo smutny news przekazał nam Dariusz Opasek, właściciel i szef kuchni Tapas Bar Romesco – zamyka swoje miejsce na Bielanach po 6 latach. W niecały rok po otwarciu zamknął się natomiast Tagine Street Food Bar przy Oboźnej.

WYDARZENIA: Od piątku do niedzieli odbywał się Bankowy Festiwal Lodowy w nowej strefie relaksu przy placu Bankowym.

PROMOCJA: MójStolik.pl wprowadził nagrody za rezerwację stolika przez aplikację. Sprawdźcie jakie promocje obowiązują w warszawskich restauracjach.  

 

PISZE SIĘ NA BLOGACH:

Restaurantica.pl wybrała się do Palomy nad Wisłą którą rekomendowała jako miejsce, gdzie można przyjemnie spędzić czas na tarasie z widokiem na Wisłę.

Madame Edith podsumowała, że Kumin przy Gagarina to idealne miejsce na spotkania ze znajomymi, każdy znajdzie w menu coś dla siebie.

Na Ostrzu Języka polecała Barbakan jako przyjemne miejsce na Starym Mieście, gdzie „choć większością dań nie wyróżnia się wśród innych polskich restauracji w okolicy, to i tak trzyma dobry poziom w stosunku do często przereklamowanej konkurencji”.