Ośmiornica

5 miejsc na ośmiornicę za pół ceny z Finebite

Marta Glinka 23 lipca 2019

Ośmiornica nie musi być tylko Waszym smakowitym wspomnieniem po wakacjach nad Morzem Śródziemnym, Adriatykiem czy Morzem Egejskim. Coraz częściej pojawia się także w menu warszawskich restauracji i cieszy się coraz większą popularnością wśród gości. Podpowiadamy gdzie w Warszawie zjecie dania z ośmiornicy, a dodatkowo zapłacicie za nie połowę ceny dzięki aplikacji Finebite. Poniżej lista pięciu wybranych przez nas miejsc na ośmiornicę:

  1. Altro Locale (ul.Willowa 9) szef kuchni Andrea zaprasza na carpaccio z ośmiornicy (35 zł), a także na sałatę z ośmiornicą i ziemniakami (45 zł). W zmienianej regularnie karcie pojawia się także ośmiornica z grilla.
  2. Dekant (ul.Zajęcza 15) – w tej restauracji na Powiślu zjecie grillowaną ośmiornicę z  grillowanym pak choi, anchois i salsą verde (89 zł).
  3. L’arc Varsovie (ul.Puławska 16) – szef kuchni Marcin Legat proponuje kilka dań z ośmiornicą w roli głównej takich jak ośmiornica z młodym ziemniakiem, sałatą z kalarepy i shimeji (69 zł) albo ośmiornica sous vide z czarnym tagliatelle ze szpinakiem i majonezem jalapeño (89 zł). Ośmiornica jest także częścią większych dań z owocami morza: skwierczącego talerza (krewetki, kalmary, ośmiornica i mule) za 129 zł, a także piramidy L’Arc (ostrygi, homar, kalmar, ośmiornica, krewetki) za 795 zł.
  4. Mesa Portugesa (ul.Merliniego 2a) zaprasza na carpaccio z ośmiornicy  (28 zł), czarnego burgera z grillowaną ośmiornicą, świeżymi warzywami, frytkami i czarnym majonezem (43 zł), a także zapiekaną ośmiornicę z ziemniakami, boczkiem i porto (52 zł)
  5. Signature (ul.Poznańska 15) w swoim menu ma ośmiornicę z ziemniakami, chimichurri i avocado (68 zł). Jest to danie stworzone dla Signature przez Anitę Lipnicką i Marka Gray’a.

W tych miejscach możecie odkrywać dania z ośmiornicy (ale także inne dania z karty) poza godzinami szczytu za pół ceny dzięki aplikacji Finebite. Pobierz aplikację Finebite i kosztuj dań z ośmiornicy wspominając wakacje nad ciepłym morzem.

Macie swoje ulubione miejsca gdzie chętnie wracacie na ośmiornicę ?

Partnerem artykułu jest aplikacja Finebite. Źródło zdjęć: Finebite

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *